O nás - Klub Turistov Slimáci Veľký Meder

Turistický Klub Slimáci - Veľký Meder
Nagymegyeri Csigák - Turista klub
Prejsť na obsah

O nás

Informácie o nás

Náš turistický oddiel vznikol pred štyridsiatimi rokmi ako súčasť TJ Dynamo Čalovo. Boli tu ľudia, ktorí všetok svoj voľný čas venovali turistike. Štefan Mravúch a jeho pravá ruka Alexander Ollé st.(Šanibáči), boli organizátormi nespočetných podujatí, ktoré  malo možnosť v tom čase sledovať celé ČSSR. V osemdesiatich rokoch boli Góly body sekundy uvádzané z Bratislavského štúdia aj šotom z masového behu oslobodenia mesta Čalova. Bol to začiatok ich organizátorskej činnosti.
Od tých čias už turistický oddiel prekonal mnoho ťažkých, ale aj radostných chvíľ. Za štyridsať rokov organizovanej turistiky je to nespočetné množstvo pochodov a podujatí. Po ťažkých časoch, keď mal oddiel turistov namále v rámci mestskej TJ Veľký Meder, prišlo rozhodnutie vtedajších členov, dať zbohom TJ a ísť vlastnou cestou.  V roku 2003 vznikol oddiel Klub turistov Slimáci, ktorí svojou aktivitou a teraz už aj počtom patrí k najväčším občianskym združeniam v kúpeľnom meste Veľký Meder.
Ako oddiel máme ambície rozvíjať a podporovať turistiku v meste. Podporovať pobyt v prírode organizovaním turistických podujatí a k tomu prispievať budovaním turistických značených trás. Sme členmi Klubu slovenských turistov, ako taký podporujeme všetky druhy turistiky, ktoré KST riadi. Kto má záujem o turistiku, pešiu, cyklo, lyžiarsku, vodnú, VHT (vysokohorskú), najnovšie hypo, caravaning, alebo handicap, nájde u nás podporu.

VV KT Slimáci Veľký Meder
KT Slimáci sú členmi KST


Klub slovenských turistov  

Klub slovenských turistov (KST) vznikol v roku 1990 a nadviazal na činnosť turistických organizácií založených v predchádzajúcich obdobiach. Má vyše 20 000 členov, ktorí sú združení v 550 miestnych odboroch KST a kluboch. Vyvíja pestrú a bohatú činnosť v rôznych druhoch turistiky, v táborení a ochrane prírody. Pomáha nielen svojim členom. Stovkami podujatí ponúka program všetkému obyvateľstvu (deťom, mládeži a dospelým). Verejnoprospešnou aktivitou, napríklad značením turistických trás prispieva k vytváraniu podmienok na rozvoj turistiky, športu, cestovného ruchu, kultúry i ochrane prírody. Vydáva obrázkový časopis Krásy Slovenska, ktorý začal vychádzať v roku 1921. KST je jednou z najväčších občianskych organizácií v oblasti športu, turistiky a voľného času. Kontakt základných zložiek s ústredím sa rieši prostredníctvom regionálnych rád KST, ktorých je v súčasnosti 37, ktoré majú veľký význam aj ako centrá v turistických oblastiach.
KST je členom Európskej federácie pešej turistiky (EWV) a Medzinárodnej federácie ľudového športu (IVV) . Prostredníctvom Združenia priateľov prírody Slovenska (ZPPS) je členom Federácie priateľov prírody (NFI) a prostredníctvom Federácie campingu a caravaningu SR (FCC SR) i členom Medzinárodnej federácie campingu a caravanningu (FICC) . Má dohody o spolupráci s turistickými organizáciami v susedných štátoch.
Copyright (c) 2015 - Nagy Albert Veľký Meder. All rights reserved.
Návrat na obsah